Elektrický bicykel e-bike LEADER FOX Latona biela (2018)

Viac pohľadov

Elektrický bicykel e-bike LEADER FOX Latona biela (2018)
Mestský elektrobicykel LATONA 2018 s hliníkovým rámom, elegantným dizajnom, odpruženou prednou vidlicou, V-brzdami a rozmerom kolies 26 ".
Leader_Fox

999,00 €

25,3 kg
Dostupnosť:
na sklade

* Povinne vyplnené polia

999,00 €
Popis

Detaily

Novinka pre sezónu 2018. Mestský elektrobicykel LATONA 2018 s hliníkovým rámom, elegantným dizajnom, odpruženou prednou vidlicou, V-brzdami a rozmerom kolies 26 ".

Novinkou je batéria s výkonnými článkami LG s kapacitou 13Ah (468Wh) umiestnená na zadnom nosiči a zadným integrovaným svetlom. Ďalším plusom je nová rýchlo nabíjačka s nabíjacím prúdom 3A (predtým 1,8A). Vďaka ktorej sa výrazne skráti doba nabíjania batérie. Elektrobicykel je vybavený zadným motorom Bafang s nominálnym výkonom 250W a max.výkonom 350W (EÚ NORMA EPAC EN15194). BMS systém (battery managment system) v batérii umožňuje sledovať históriu batérie a funkčnosť jednotlivých článkov. Systém sa ovláda pomocou LCD displeja a tlačidlového ovládača umiestneného na riadidlách.

Prehľadný farebný LCD displej zobrazuje funkcie:

 • voľbu 7 režimov asistencie
 • funkciu WALK (rýchlosť chôdze - využitie napr: pri vedení bicykla do prudkého kopca)
 • ukazovateľ stavu nabitia batérie

Dojazd na plne nabitú batériu:

 • priemerný až 60km
 • maximálny až 100km

Dojazd elektrobicykla závisí na rôznych faktoroch: hmotnosť jazdca a nákladu, fyzická kondícia jazdca, štýl a povaha jazdy, technický stav bicykla, teplota, smer a sila vetra, výškový profil trasy a povaha terénu (hrubý povrch, kopcovitý terén, časté rozjazdenie atd. znižujú dojazd).

Upozornenie:

Pri nesprávnom radení (používaní ťažkých prevodov pri výjazdoch) môže dochádzať v extrémnych podmienkach k prehriatu radiacej jednotky. Elektrobicykle LEADER FOX nie sú určené pre ťahanie prívesných vozíkov. Znižuje sa tak dojazd elektrobicykla.

Príslušenstvo:

 • Nabíjačka a akumulátor sú súčasť balenia.

Elektrobicykle LEADER FOX sa vyvíjajú a montujú výhradne v Českej republike.

 

SYSTÉM ELEKTROBICYKLA

 • Snímánie PAS snímačom.
 • Motor elektrobicykla sa zapne po 1-2sec. od chvíle, kedy užívateľ začne šlapať.
 • Vypne se opät po 1-2sec. pri prerušení šlapania.
 • Motor sa vypíná pri dosiahnutí rýchlosti 25km/hod. Týmto vyhovuje všetkým európským normám a jedná sa stále o bicykel.
 • Elektrobicykel je vybavený LED panelom, ktorý elektropohon ovláda.
 • Je tu voľba z 5-tich stupňov intenzity výkonu - asistencie.
 • LED panel taktiež obsahuje funkciu "6km/h". Pri tomto režime ide bicykel rýchlosťou 6km/h bez pedálovej asistencie. Táto funkcia pomáhá pri rozjazde alebo pri tlačení. Funkcia nie je vhodná pre stálu jazdu.

Voliteľné jazdné programy:

 • 1-2 - nízká motorová asistencia
 • 3 - stredná motorová asistencia
 • 4-5 - vysoká motorová asistencia
 • 6 Km/h - bicykel ide sám rýchlosťou 6km/h. Táto funkcia pomáhá pri rozjazde alebo pri tlačení. Funkcia nie je určená pre stálu jazdu !

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

 • Vámi zakúpený elektrobicykel, je vhodný pre spevnené cesty, dláždené ulice a cyklochodníky.
 • Je vhodný pre jazdu v teréne.
 • Elektrobicykel využivá motorovej asistencie a bez zvýšenej námahy užívateľa dosahuje rýchlosti až do 25km/hod.
 • Elektrobicykel môže býť využívaný aj ako klasický bicykel bez asistencie elektromoru.
 • Elektrobicykel je klasifikováný ako štandardný bicykel, preto môže bicykel používať kdokoľvek bez nutnosti vodičského prekazu.

INFORMÁCIE O BATÉRIÍ

 • Li-ion batérie majú veľmi nízké samočinné vybíjanie. Od prvého nabitia, je potreba batériu udržovať stále v jej pracovnom cykle (vybíjanie/nabíjanie), aj pokiaľ elektrobicykel napríklad v zimnom období nepoužívate, je potreba batériu minimálne jedenkrát za 14 dní dobiť. Zaistíte tým vyššiu životnost batérie.
 • K získániu plnej kapacity preveďte u nového bicykla 5 cyklov úplného vybitia jazdou a následného nabitia.
 • Li-lon batérie sú 100% recyklovateľné. Batériu môžete odovzdať na ktoromkoľvek zbernom mieste, alebo priamo u Vášho obchodníka. Životnost batérie je podľa miery použitia cca 500-600 nabíjacích cyklov.
 • Batéria sa dobíja pomocou priloženej nabíjačky 230/240V, doba nabíjania je 5-7 hodín. Pri nabíjaní môže batéria ostať v bicykli, poprípade môže byť aj vybraná.
 • Batéria sa skladuje na chladnom a suchom mieste. Nikdy neskladujte batériu dlhodobo pod 0°C a naopak v extrémne vysokých teplotách nad 30°C.

Pre koho je určený ?

Takmer pre všetkých. Elektrobicykel ocení študentka dochádzajúca do školy, manažer na cesty do práce i manželia v rokoch pre spoločné vychádzky.

Je falošným mýtom, že vlastníci elektrobicykla sú lenivý ľudia. Naopak, po elektrobicykli siahnu vo väčšine prípadov ľudia aktívny a milujúcí pohyb. Elektrobicykel vám dovolí dostať sa vlastnými silami a za malej pomoci elektromotoru tam, kam by ste inak museli autom alebo hromadnou dopravou. Elektrobicykel vás oslobodí a dostane vonku.

Čo je to elektrobicykel ?

Elektrobicykle predstavujú ideálny dopravný prostriedok pre ľudí, ktorý chcú byť aktívny a nechcú zbytočne plytvať silami.

Sú to bicykle s klasickou stavbou, ktoré majú naviac pomocný motor elektrický pohon uľahčujúci šlapanie, jazdu po rovine aj jazdu do kopca.Nepotrebujete vodičský prekaz ani utrácať za pohonné hmoty. Bez potu, námahy, výfukových plynov a meškaní v dopravných zápchach vás ekologicky a efektívne dopraví z miesta A na miesto B.

Podstatnou súčasťou elektrobicykla je batéria, preto nenechávame nič náhode a spoliehame na výrobky renomovaného výrobcu Shimano.

Maximálna povolená rýchlosť motoru podľa normy EPAC je 25 km/h.

Neznamená to však, že elektrobicykel nemôže dosiahnúť vyžšiu rýchlosť. Po prekročení povolenej rýchlosti 25km/hod sa motor automaticky vypína a užívateľ pokračuje v rýchlejšej jazde bez motorovej asistencie ako na normálnom bicykli. Pri znížení rýchlosti pod 25km/hod sa motor opäť automaticky aktivuje.

Ovládanie pohonu elektrobicykla zaisťuje LED/LCD ovládací panel umiestnený na riadítkach elektrobicykla.

 

Manuál na stiahnutie.

 

*Na výslednú dĺžku dojazdu majú zásadný vplyv aj podmienky konkrétnej situácie, ako napríklad charakter profilu trasy, hmotnosť jazdca, či prípadné dodatočné zaťaženie e-bicykla batožinou, ale napríklad aj intenzita protivetra, či teplota okolitého prostredia. Tieto a obdobné činitele môžu dĺžku dojazdu znížiť.

Ďalšie informácie

Ďalšie informácie

Rok 2018
Rám ALLOY 6061
Farba biela
Motor BAFANG,36V/250W
Batéria LG 36V/13 Ah, Li-Ion,468Wh
Vidlica ZOOM 141,ZDVIH 45mm
Brzda predná TEKTRO V-BRAKE
Brzda zadná TEKTRO V-BRAKE
Reťaz KMC Z82
Kľuky , DURAL,38T,170mm
Prehadzovač SHIMANO TOURNEY 6/7 SPEED
Kazeta SHIMANO TOURNEY 7 SPEED, 14-28T
Riadítka OCEĽOVÉ, DĹŽKA: 620mm
Predstavec DURAL,NASTAVITEĽNÝ DĹŽKA:110mm
Náboj predný ALLOY
Náboj zadný ALLOY
Pedále ALLOY
Ráfiky 26", HLINÍKOVÝ, DVOJSTENNÝ
Sedlo SELLE ROYAL WAVE, GEL
Sedlovka EXERACE D: 30,9mm, L: 300mm
Radenie zadné SHIMANO TOURNEY,7 SPEED
Hmotnosť 25,3 kg
Nosnosť 120 kg
Plášte SCHWALBE ENERGIZER LIFE 26X1,75 (norma ECE-R75)